Connect with us

Dünya

ABD’den Kudüs oylaması tehdidi

ABD BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, BM diplomatlarına e-posta göndererek yarın yapılacak olan Genel Kurul’daki Kudüs oylaması konusunda üstü kapalı tehdit ettiği öne sürüldü

Foreign Policy dergisi BM Genel Kurulu’nda yarın yapılacak oylama öncesi Haley’in BM diplomatlarına attığı e-postayı elde ettiğini açıkladı. Haley e-postada diplomatları üstü kapalı bir şekilde tehdit ediyor.

ABD merkezli Foreign Policy dergisi, ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley’in yarın yapılacak ve Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak tanınması kararına karşı aleyhte karar alınmaması için BM diplomatlarına e-posta atarak, oyları Trump’a rapor edeceğini söylediğini açıkladı.

“Trump sizi izliyor”

Habere göre Haley e-postada, Oyunu vermeyi düşünürken Başkan’ın ve ABD’nin bu oyu kişisel bir mesele olarak algıladığını bilmeni istiyorum. Başkan oylamayı yakından takip edecek ve benden bize karşı oy kullanan ülkelerin raporunu istedi. Bu konuda bütün oyları not edeceğiz” ifadelerine de yer verdi.

Haley ayrıca, ABD’nin diğer ülkelerden büyükelçiliklerini Kudüs’e taşımalarını beklemediklerini ancak ‘uygun olanın bu olduğunu düşündüklerini’ de vurguladı.

 

Günün Haberleri

More in Dünya