Connect with us

Güncel

Ahmet Hakan CHP’nin adaylarını yazdı

Ahmet Hakan, CHP’ye yakın isimlerle görüşmesinden elde ettiği bilgilerle, yerel seçimlerde kimlerin aday olacağını yazdı

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, CHP’nin yerel seçim adaylarını yazdı.

İstanbul seçimine ilişkin Hakan şunları ifade etti; : “İstanbul adayları: Engin Altay… Akif Hamzaçebi… Gürsel Tekin… Mahmut Tanal… Aykut Erdoğdu… İstekli olan isimler bunlar… Fakat lütfen yazın bir kenara: Bunların hiçbiri ama hiçbiri olmayacak… Bu isimlerin dışında bir isim olacak…”

Ankara’da Yavaş’a karşı homurdanmalar var

Ankara’da CHP liderinin gönlündeki ismin Mansur Yavaş olduğunu iddia eden Hakan, Yavaş’la henüz görüşülmediğini ancak tabanda Yavaş’a karşı ‘homurdanmalar’ olduğunu belirtti.

Hakan, “Eğer bu homurdanmalar artarsa… Levent Gök ve Bülent Kuşoğlu gibi isimler devreye girebilir.” dedi.

Mersin’de İstemihan Talay’ın adaylığı kesin

Hakan yazısında, Antalya’da mevcut Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in büyükşehir belediye başkanlığı için kesin olduğunu yazan Hakan, Mersin de ise eski kültür bakanı İstemihan Talay’ın adaylığının kesinleştiğini öne sürdü.

Muğla’da büyük ihtimalle mevcut başkan Osman Gürün’le yola devam edileceğini, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’ın adaylığının sürpriz olacağını iddia eden Hakan, Adana’da mevcut Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in adaylığının ‘kesine çok yakın’ olduğunu yazdı.

Şişli’de Sarıgül banko

İzmir’de mevcut başkan Aziz Kocaoğlu’nun devam etmek istediğini ancak tabandan değişim sesleri’nin de yükseldiğini aktaran Hakan, seslerin ‘çok ama çok güçlü’ çıkması halinde Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Tuncay Özkan’ın alternatif isimler olabileceğini belirtti.

Hakan sözlerini şöyle sonlandırdı: Şişli meselesi: “Kime rastlasam, kime sorsam… Hepsinden işittiğim söz aynı… Hepsi ama hepsi… ‘Sarıgül Şişli’den aday olacak… Banko’ diyorlar.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel