Connect with us

Güncel

AKP Şırnak Kadın Kolları Başkanı şimdi de kayyuma vekil oldu

Şırnak İl Özel İdaresi’nde 11 yıldır maaş alan, kentteki 5 ayrı kurumda özel odası bulunan AKP Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan, şimdi de Şırnak Belediyesi kayyumu yerine imza atma yetkisi aldığı iddia edildi

Şırnak İl Özel İdaresi tarafından 11 yıldır sigorta primleri yatırıldığı ve düzenli bir şekilde her ay maaş aldığı ortaya çıkan AKP Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan’ın hızlı yükselişi sürüyor. AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın manevi kızı olarak kendini tanıtan Atan’ın, Şırnak Belediyesi’ne atanan kayyum yerine imza atma yetkisi verildiği iddia edildi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, İl Özel İdaresi’ne bağlı Köy Hizmetleri biriminde çalıştığı iddia edilen Atan’ın, İçişleri Bakanlığı tarafından 5 Kasım 2016 tarihinde Şırnak Belediyesi’ne kayyum olarak atadığı Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu’nun vekili sıfatıyla imza atıyor. Belediyeye alınan işçi alımlarında da söz sahibi olduğu kaydedilen Atan’ın, ilçe belediyelerinde de söz sahibi olduğu belirtiliyor.

11 Eylül 2016 tarihinde kayyum atanan Cizre Belediyesi’nde de söz sahibi olduğu illeri sürülen Atan’ın, imza yetkisi için belediyede herhangi bir göreve getirilip getirilmediği ise bilinmemekte.

5 kurumda bir ofisi bulunuyor

Tüm resmi protokollerde yer verilen Atan’ın, Cizre’deki Nusaybin Caddesi üzerinde bulunan Birca Belek Kültür Sanat ve Kalkındırma Derneği, Eski Bişeng Sağlık Merkezi, AKP Cizre İlçe Başkanlığı, AKP Şırnak İl Başkanlığı ve Cizre Kalesi içerisinde bulunan tarihi eski belediye binasında olmak üzere 5 ayrı ofisi bulunuyor.

Koruma ordusuyla gezen Atan, son olarak kardeşi Akiset’i Cizre Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’ne getirdi. Kapatılan Kürtçe okullar yerine açılan kuran kurslarında sürekli ziyaretlerde bulunarak, fotoğraflarını sosyal medya hesaplarında paylaşan Atan’ın, “istişare toplantıları” adı altında kurumların planlama ve hedeflerine ilişkin kararlar aldığı ileri sürüyor.

 

Günün Haberleri

More in Güncel