Connect with us

Güncel

AKP Sözcüsü: İttifak için komisyon kurulacak

AKP ve MHP arasında yapılacak olan seçim ittifakı için üçer kişiden oluşan komisyon kurulacağı açıklandı

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, AKP Genel Merkezi’nde gerçekleşen toplantı sonrasına açıklamalarda bulundu. Ünal, MHP ile AKP arasında yapılacak seçim ittifakı için “Üçer kişiden oluşan komisyon kurulacak” dedi.

Mahir Ünal konuşmasında şunları söyledi; “Bu konu uzunca bir zamandan beri Türkiye’nin gündeminde. 15 Temmuz sonrası Türkiye’nin sürdürdüğü 4 terör örgütü ile mücadelesi var. Sınır güvenliği, sınır illerini korumak için, Suriye ve Irak’ta sürdürdüğü ciddi bir mücadele var. Fırat Kalkanı Harekatı gibi, Kuzey Irak’taki zaman zaman ortaya çıkan harekat gibi. Türkiye bir milli mücadele veriyor. Biz ittifakı bir milli mutabakat meselesi olarak görüyoruz. Sayın Devlet Bahçeli ve MHP ile yürüttüğümüz görüşmeler büyük bir milli mutabakatın ilk adımı mesabesindedir.

Önümüzdeki süreçte oluşturulacak olan komisyonlar aracılığıyla bu mesele teknik olarak çalıştırılacaktır. AK Parti uyum yasaları çerçevesinde ittifak konusunu çalışmaktadır. Başlangıç olarak AK Parti ve MHP’nin bu çalışmayı sürdürmek için 3’er kişiden olulşacak bir komisyon kurulması düşünülmektedir. “

 

Günün Haberleri

More in Güncel