Connect with us

Güncel

Bahçeli şaşırtmadı: ‘Linç yasası’ şart, OHAL devam etmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, paramiliter güçlere yargı muafiyeti getiren KHK’ı savunarak, ‘OHAL devam etmeli’ mesajını verdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli KHK açıklamasıyla bir kez daha şaşırtmadı. Bahçeli, AKP/Erdoğan iktidarının yılmaz bir savunucusu olduğunu bir kez daha gösterdi.

Tiwtter hesabından açıklama yapan Bahçeli, “15 Temmuz FETÖ darbe girişimi tortu ve kalıntılarıyla birlikte kökten kazınasıya kadar OHAL sürmelidir. Pensilvanya lobisinin samimiyetsiz demokrasi, temelsiz özgürlük, asılsız insan hakları sözlerine aldırış edilmemeli, melanet mutlaka devrilmelidir.” dedi.

Bahçeli, ‘linç yasası’ olarak değerlendirilen KHK’ya da sahip çıkarak; “OHAL kapsamında çıkarılan 696 Sayılı KHK’nin 121. Maddesinden rahatsız olmak; 251 şehide hakaret, 2194 gazimize haysiyetsiz bir saldırıdır. Mezkûr bu maddenin örtülü af olarak sunulması sefil bir uydurmadır. Çünkü ortada suç yoktur, suçlu yoktur, sadece hainlerin kalkışması vardır.” dedi.

“Vatan evlatlarına sorumluluk doğmayacaktır”

Bahçeli açıklamsında devamla şu ifadelere yer verdi; “15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsü ve terör eylemleriyle bunların devamı niteliğindeki olayların bastırılması kapsamında hareket eden vatan evlatlarının 6755 Sayılı Kanunun 1’nci Fıkrası uyarınca hukuki, idari, mali ve cezai sorumluluklarının doğmayacağı hüküm altına alınmıştır.

Dün yayımlanan 696 Sayılı KHK’nin 121. Maddesi siyasi ve ideolojik provokatörler tarafından büyük ve tehlikeli bir tartışmanın odağına yerleştirilmiştir. Hep aynı simalar, hep aynı nakaratlar, hep aynı itham ve iftiralar yine sahne almıştır. Alayına yazık, hepsine yazıklar olsun!”

 

Günün Haberleri

More in Güncel