Connect with us

Güncel

Bakan Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na cevap

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Battal İlgezdi hakkında söylediklerine tepki gösterdi ve “Eğer dediğin gibiyse istifa edeceğim. Değilse sen istifa edecek misin?” diye sordu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Twitter hesabından cevap verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayında Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin haksız yere görevden alındığını söylemesi üzerine canlı yayını sürerken Bakan Soylu’dan cevap geldi.

Twitter üzerinden tepki gösteren Soylu, “Canlı yayında şu anda KK alenen Ataşehir konusunda yalan söylüyor. “İddiaların hepsi açık söylüyorum hepsi mahkeme kararıyla takipsizlik verildi.”dedi. Eğer böyleyse ben istifa edeceğim. Değilse sen istifa edecek misin?” dedi.

Kılıçdaroğlu: Takipsizlik kararı var

Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayında şunları söylemişti;

“Her belediye başkanı hakkında inceleme de yapılabilir, soruşturma da yapılabilir. Biz özel bir eleştiri getirmedik inceleme yaptılar diye. Hiç itirazımız yok. İçişleri Bakanı’nın saydığı unsurların tamamından belediye başkanı hakkında soruşturma açılmış ve takipsizlik kararı verilmiş. Her soruşturma yapılan belediye başkanı niye açığa alınır, o zaman hepsini açığa alsınlar. Yeniden soruşturabilirsiniz. Bir değil en az 4 konu orada var. Ben konuşmadan önce Battal Bey’e sordum, o da getirdi dosyayı teslim etti. Mahkeme kararları ve iddiaları tek tek koydu. Mahkeme kararı var, nasıl ikna olmayacağım.”

Günün Haberleri

More in Güncel