Connect with us

Güncel

Binali Yıldırım: Trump işi zıvanadan çıkardı

İTÜ’de konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Trump’a tepki göstererek “İşi zıvanasından çıkarmış gözüküyor” dedi

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) yaptığı konuşmada, ABD Başkanı Trump’ın sözlerine tepki gösterdi.

Yıldırım konuşmasında, “BM Güvenlik Konseyi’nde yapılan oylamada 14 Güvenlik Konseyi üyesinin yanında Amerika yalnız kalmış ve son çare olarak Genel Kurul’da Amerika aleyhine oy verecekleri tehdit edecek noktaya kadar gelmişlerdir. ‘Eğer Amerika’nın aleyhinde oy verirseniz size mali yardım yapmayız, para vermeyiz, ayağınızı denk alın’ diyecek kadar işi zıvanasından Amerikan Başkanı çıkarmış gözüküyor.”

Kendisi de İTÜ’den mezun olan Yıldırım, 2023 hedeflerini yakalayacak mühendisler isteyerek şunları söyledi;

“İTÜ, Türkiye’nin son 40 yılına hükmetmiş, yönetimde siyasetçileri yetiştirmiş önemli yeri olan 244 yıllık geçmişi olan bir üniversite. Türkiye’nin yüz akı medarı iftarı olan bir üniversite. AK Parti iktidarının 15 yıllık döneminde bakan, başbakanlık seviyesinde 8 tane arkadaşımız kabinelerde görev aldı. Benimle beraber de 6 arkadaşımız görev aldı. Teknik üniversite mezunu arkadaşlarımız bakan olarak görev yapıyor. Ülkemizin 2023 hedeflerini yakalayacak mühendisler olmalıdır. Bu kapsamda İTÜ emin adımlarla devam ediyor.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel