Connect with us

Güncel

Çocuk sağlığı kliniğinde sünnet olan çocuklara “erkek tescil belgesi” verildiği ortaya çıktı

Antalya Çocuk Sağlığı Kliniği’nde sünnet olan ve ağlamayan çocuklara “erkek tescil belgesi” verildiği ortaya çıktı

“Erkeklik” her fırsatta marifet olarak topluma lanse ediliyor. “Erkek”liğin bir marifetmiş gibi sunulması Antalya Çocuk Sağlığı Kliniği’nde de ortaya çıktı. Klinikte sünnet olan ve ağlamayan çocuklara “erkek tescil belgesi” veriliyor. Söz konusu uygulama kliniğin internet sitesinde, “Bizim toplumumuz dışında birçok toplumun anlamadığı erkeklik tescil belgesi…” diye tanımlanıyor.

Klinik sitesinde, sünnetin toplum nezdinde bir “statü” olarak görüldüğü savunularak “Sünnet olan çocuğa erkekliğe ilk adımı attı, tam erkek oldu denir” ifadeleri ile açıklama yapıldı.

Kliniğin açıklamasının devamında “Sünnet olmuş ağlamayan çocuklara erkeklik tescil belgesi vermekteyiz. Dr. Muzaffer Zorlu tarafından sünnet olan çocukların, yüzde 95’i erkeklik tescil belgesini almaya hak kazanmaktadır” denildi.

Ayrıca belgenin üzerinde de “Antalya Çocuk Cerrahi Kliniği’nde sünnet edilmiş, erkekliğe ilk adımını atmıştır, sağlıklı, mutlu ve erkekçe bir yaşam geçirmesini diler, gözlerinden öperim” ifadeleri ile “erkekliğe” methiyeler dizildi.

Kaynak: Jinnews

Günün Haberleri

More in Güncel