Connect with us

Güncel

Dilek Özçelik’in babası: Şimdiye kadar neredeydiler?

Dilek Özçelik’in babası, “Arayan soran çok oluyor ama ben evladımı kaybettim. Şimdiye kadar neredeydiler?” dedi

Dönemin Çevre ve Şehircilik bakanı Erdoğan Bayraktar’a “Ben dilenci değilim. İnsanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. Görüyorum ki çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda” sözleriyle tepki gösteren kanser hastası 27 yaşındaki Dilek Özçelik yaşamını yitirdi.

DHA’ya konuşan baba Nevzat Özçelik, kızıyla gurur duyduğunu ve ölümüne herkesin çok üzüldüğünü söyledi. Özçelik, kızının Bayraktar’a karşı çıkışıyla birçok kanser hastasının ilaç almasına vesile olduğunu belirtti.

Baba Nevzat Özçelik şöyle devam etti: “Benim kızım kendini çok iyi yetiştirdi. Hastalığı sırasında bile eğitimini sürdürmeye çalıştı. Sağlığı el verseydi staj yapıp İngilizce öğretmeni olacaktı. Kanser hastalığından direnci düştü. Bir süredir Ankara’daki hastanede tedavi görüyordu. Annesi de yanındaydı, biz de zaman zaman ziyaretine gidiyorduk. Akciğerlerindeki rahatsızlıktan sonra solunum yetmezliğinden kaybettik. Kızımla gurur duyuyorum. Arayan soran çok oluyor ama ben evladımı kaybettim. Şimdiye kadar neredeydiler?”

Günün Haberleri

More in Güncel