Connect with us

Güncel

Diyanet’in 2018 planı: Evde, fabrikada, emniyette eğitim

Diyanet artık MEB’den yurtlara, emniyetten fabrikalara kadar geniş bir alanda faaliyet göstermeye başlayacak!

Diyanet eğitim faaliyetleri planına MEB, KYK, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, belediyeler, Emniyet, muhtarlıklar, fabrikalar ve apartmanları kapsayacak şekilde genişletti.

Ülkenin en tartışmalı kurumlarından biri olan Diyanet’in faaliyet alanı genişletildi. Cumhuriyet’ten Ozan Çepni’nin haberine göre, “Aile ve Rehberlik Büroları” adı altında 81 il müftülüğüne 2018 için “Yıllık çalışma programı” gönderen Diyanet, geçen yıl dini konularla sınırlanan programın ötesine geçerek 12 aylık kapsamlı bir planlama hazırladı.

15 Temmuz’da anlatılacak

Diyanet, müftülere ‘çocuk-cami buluşmaları, apartman sohbetleri, KYK programları, işyeri-fabrika sohbetleri, kahvehane ziyaretleri, aile okulu seminerleri, panel, ev sohbetleri, sabah namazı buluşmaları, köy sohbetleri, iftar programları, aile buluşmaları’ düzenlenmesi talimatı verdi.

Diyanet en geniş programı ‘milli değerler’ için ayırdı. 2018’de 55 ayrı başlıkla ‘milli’ değerleri anlatmaya hazırlanan müftülükler, dini günlerin dışında 15 Temmuz’u özel günlere ekleyerek topluma farklı alanlarda ‘ahde vefa, sadakat ve güven, adaletin özümsenmesi, anne-babanın görev ve sorumlulukları, ümmet ve millet bilinci, aidiyet, şehitlik, şehadet’ gibi konuları anlatacak.

 

Günün Haberleri

More in Güncel