Connect with us

Makale

‘Ekoloji Mücadelelerinin İletişim ve Dayanışma Ağı’ kuruldu

Yaşam savunucuları yaptıkları basın açıklamasıyla “Ekoloji Mücadelelerinin İletişim ve Dayanışma Ağı”nı kurduklarını açıkladı

“Karınca’nın Kardeşi Var” grubu tarafından Çevre Mühendisleri İstanbul Şubesi’nde yapılan basın toplantısında açıklamayı Mihriban Yaşar yaptı.

Yaşar açıklamasında, “Ekoloji sorunlarının sistem içinde çözülebileceğini düşünenler gibi bu sorunların bizzat sistemden kaynaklandığını düşünerek daha radikal tutum sergileyen oluşumlar da var. Bizler, karıncalar gibi bireyler üzerinden yürüyen bir grup kurarak bu düşünce farklılıklarını aşmayı, düşünsel ve örgütsel olarak bağlı olduğumuz kurumları by-pass etmeyi düşünmüyoruz. Hatta bu düşünsel/politik farklılıklarımızın grubumuz için büyük bir zenginlik olduğu konusunda hem fikiriz. Amacımız asla örgütlü ve politik duruşun yanlış olduğunu göstermek değildir” dedi.

Ekoloji hareketinin bir araya gelmesine katkı sağlayacak

Ortak bir zeminde buluşarak çok daha geniş kitleleri bir araya getireceklerini vurgulayan Yaşar, şunları kaydetti;

“Bazı durumlarda daha geniş bir grubun hızla bir araya gelme yeteneğini arttıracak ekoloji mücadeleleri ağını da özenle kurmak gerektiği düşüncesindeyiz. Bu ağın ileride ekoloji hareketlerinin örgütsel olarak bir araya gelmesine katkı sağlayabileceğini, bu süreci kolaylaştırabileceğini düşünüyoruz. Vereceğimiz bu çabanın, ekoloji mücadelesinin kendi ayakları üzerinde durma gücünü artıracak ve özerkliğini gerçekleştirme yolunda mesafe kat etmesini ümit ediyoruz.”

 

 

Günün Haberleri

More in Makale