Connect with us

İçerden

Elazığ Hapishanesi’nde açlık grevi 53’üncü gününde

Elazığ T Tipi Hapishanesi’nde kadın tutsakların başlattıkları açlık grevi 53 gündür devam ediyor. MKP ve PKK davasından 6 tutsak dönüşümlü açlık grevini 9 Kasım’da dönüşümsüz ve açlık grevine çevirirken, diğer tutsaklar dönüşümlü olarak greve devam ediyorlar

Elazığ T Tipi Hapishanesi’nde kadın tutsakların açlık grevi 53 gündür devam ediyor. Kadın tutsaklar, talepleri kabul edilinceye kadar açlık grevlerini devam ettireceklerini ifade etti.

Elazığ T Tipi Hapishanesi’nde kadın tutsaklara kimlik kartı dayatması üzerine başlayan açlık grevi eylemi devam ediyor. İlk etapta üzerinde tutsakların isim, soyisim ve fotoğrafı ile “terör” yazılı kartları takmaları istenen tutsakların direnişi üzerine “terör” ibaresi kaldırılırken kart dayatmasına devam ediliyor.

Kart dayatmasını kabul etmeyen kadın tutsaklar, 4 aydır arkadaş, aile ve avukat görüşüne çıkamıyor, duruşmalara gidemiyor, telefon hakkını kullanamıyor, sohbet ve sosyal etkinliklere katılamıyor, revire ve hastaneye gidemiyor, kargo alamıyor.

Tutsaklara yönelik “tatbikat” adı altında koğuşlara tazyikli su sıkma ve darp dahil her türlü saldırıysa devam ediyor. MKP ve PKK davasından 6 tutsak dönüşümlü açlık grevini 9 Kasım’da dönüşümsüz ve süresiz açlık grevine çevirdi. Diğer tutsaklarınsa dönüşümlü olarak greve devam ettikleri bildirildi.

 

 

Günün Haberleri

More in İçerden