Connect with us

Güncel

Erdoğan: ABD kumpaslar zinciri sürecinde

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, eski Halkbank genel müdür yardımcısı Hakan Atilla’nın suçlu bulunmasına ilişkin konuşarak “kumpaslar zinciri var” dedi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa ziyareti öncesinde basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında konuşan Erdoğan, “Amerika şu anda çok ciddi kumpaslar zinciri süreci içinde. Bu sadece hukukta değil. Ekonomik alanda da kumpaslar var. Bütün bu kumpaslarla her tarafı kendine göre yola getirme gayreti içinde.” dedi.

Konunun Halkbank’la bir alakası olmadığını belirten Erdoğan, “Malum konuyu Zarrab bütünleştirerek bir yerlere varmaya çalışıyorlar” dedi.

“İkili hukuk anlaşmaları da hükmünü yitiriyor”

Sürecin çok çirkin işletildiğini ifade eden Erdoğan, Fethullah Gülen’in de hala iade edilmediğini ifade etti. Erdoğan konuşmasında, “Eğer ABD’nin adalet anlayışı buysa o zaman dünya yanıyor. Adalet anlayışını gözden geçirmeli ve tahkim etmeli. Böyle bir adalet yok. Dünyaya adalet dersi vermesinler.  Böyle mi yaklaşıyorsun? Kusura bakma aramızdaki ikili hukuk anlaşmaları da hükmünü yitiriyor. Bundan sonraki süreç üzülerek söylüyorum böyle işleyecektir.” dedi.

 

Günün Haberleri

More in Güncel