Connect with us

Güncel

Erdoğan’dan Gül’e: Hani dava arkadaşıydık?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Abdullah Gül’e: “Nasıl oluyor da bir anda affedersiniz Bay Kemal’in kayığına biniyorsunuz?”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül’ün açıklamalarına tepki göstererek, “Dava arkadaşı değil miyiz? Nasıl olur da gidip Kemal’in kayığına binersiniz. Yazıklar olsun” dedi.

Abdullah Gül’ün paramiliter güçlere yargı dokunulmazlığı veren maddeyi eleştirmesinin ardından AKP’lilerden Gül’e tepki gelmişti. Erdoğan bugün AKP’nin Kastamonu İl Kongresinde şunları ifade etti;

“Nedense büyük bir gürültü koparılmaya başladı. Bana göre büyük değil. Tuhaf kampanyalar başlatıldı. Hatta içimizden bazıları da bu kampanyaya katıldı. 16 Nisan’da da bugün bu kampanyaya katılanlar ‘Evet’ demedi. Biz bir yolda aynı dava arkadaşı değil miyiz? Nasıl oluyor da bir anda affedersiniz Bay Kemal’in kayığına biniyorsunuz. Bu husumet kervanına bizim dava arkadaşlarımızın bir kısmı da nasıl katılıyor, birilerinin zil takıp oynamalarına vesile oldukları için yazıklar olsun. Özellikle CHP’nin bazı milletvekilleri her türlü terbiye ve haysiyet sınırını aşan cümlelerle güya hükümete ama aslında millete hakaret etmeye başladı. Hele Muğla Milletvekili var ki, terbiyesiz, ahlaksız ifadelerle benim milletime saldırmıştır.”

Günün Haberleri

More in Güncel