Connect with us

Güncel

ESP Genel Başkanı Otlu: Tek tipi asla giymeyeceğiz

Tutsak ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu “Ne tek tip elbiseyi giyeriz ne sarayın diktatörüne boyun eğeriz” dedi

Sincan F Tipi Hapishanesinde tutsak bulunan ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu, “tek tip elbise” dayatmasına ilişkin bir mesaj göndererek “Asla giymeyeceğiz” dedi.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Genel Başkanı Çiçek Otlu, gönderdiği mesajında, “tek tip elbise” dayatmasıyla bizler şahsında tüm toplumu teslim alarak, faşist saray rejimini kalıcı hale getirmeye amaçladıklarını söyledi.

“Sarayınızla, elbisenizle birlikte hepinizi çöpe göndereceğiz”

Otlu’nun mesajında şu ifadeler yer aldı; “AKP’nin bugüne kadar sürdürdüğü dayatmalara karşı ne dışarıda ne de zindanlarda boyun eğdik. Bu nedenle diyoruz ki, ne tek tip elbiseyi giyeriz, ne sarayın diktatörüne boyun eğeriz. Dün 12 Eylül zindanlarında, F Tipi tabutluklarında faşizmin işkencelerine, zalimliklerine, cellatlarına, nasıl direndiysek, bugün de o paçavrayı yırtıp atmakta hiç tereddüt etmeyiz. Kenan Evren’ler, Ağar’lar nasıl kaybettiyse, siz de kaybedeceksiniz. O “tek tip” dediğiniz paçavradan başka hiçbir şey değilsiniz. Sarayınızla, elbisenizle birlikte hepinizi çöpe göndereceğiz.

Devrimciler insanlığın, onurun ve özgürlüğün yolundan sapmayanlardır. Devrimin kadınları bedenini, kimliğini, cinsiyetinin hakkını erkek gericiliğine teslim etmeyenlerdir.

Tüm devrimci, demokrat, ilerici halklarımızı faşizme ve tek tip elbise dayatmasına karşı birleşmeye, safları sıklaştırmaya çağırıyorum.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel