Connect with us

Güncel

HDP Diyarbakır İl Eş Başkanları tutuklandı

22 Ekim’de HDP Diyarbakır İl Binasına yapılan baskında gözaltına alınan HDP İl Eş Başkanları 8 günlük gözaltının ardından bugün çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen bir soruşturma kapsamında 22 Ekim’de parti binalarına düzenlenen polis baskınının ardından gözaltına alınan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Eş Başkanları Hülya Alökmen Uyanık ve Zeyyat Ceylan ile Yenişehir İlçe Eş Başkanları Remziye Sızıcı ve Kasım Kaya, 8 günlük gözaltının ardından bugün savcılığa sevk edildi.

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın Sur ilçesinde asılan posterlerinin partinin il binasında hazırlandığı iddiasıyla suçlanan İl Eş Başkanları Hülya Alökmen Uyanık ve Zeyyat Ceylan, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. İlçe Eş Başkanları Sızıcı ve Kaya ise adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakılması talebiyle mahkemeye sevk edildi. 

Mahkemeye çıkarılan Eş Başkanlar Alökmen ve Ceylan, “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklandı. Sızıcı ve Kaya ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Günün Haberleri

More in Güncel