Connect with us

Güncel

HDP’li vekile saldırının görüntüleri ortaya çıktı

HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan’ın 23 Temmuz’da uğradığı saldırıya ilişkin görüntüler ortaya çıktı

HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan’ın Batman Bölge Devlet Hastanesi’nde 23 Temmuz günü uğradığı saldırının görüntüleri ortaya çıktı.

Batman Olay gazetesi tarafından yayınlanan görüntülerde, Aslan bazı kişilerin saldırısına uğruyor. Çevredekilerin araya girmesine rağmen yumruk atmaya çalışan saldırganlar daha sonra hastaneden uzaklaştırılıyor.

Saldırıya ilişkin Batman Olay gazetesine konuşan Aslan, olay tarihinde, kaza geçiren ağabeyi için hastaneye gittiğini belirterek, şunları söyledi: “Ağabeyim kaza geçirmişti. Hastaneye ziyaretine gittim. İki kişi bana hakaret etti. Birisi Mardin Cezaevi’nde gardiyan olan M. A. A., diğeri de Mardin Halk Eğitiminde çalışan M .A.’dır. Beni ölümle tehdit ettiler. Birisi elini silahına attı. Çevredekiler araya girdi. Darp raporu aldım. Şikâyette bulundum. 5 aydır şikâyette bulunmama rağmen hala ifadeleri alınmadı. Rastgele gelip saldırdılar. Ben bunu Meclis’te de gündeme getireceğim. Bir vekile saldırılıyor ve hiç bir şey olmamış gibi davranılıyor. Bunun takipçisi olacağız.”

Günün Haberleri

More in Güncel