Connect with us

Makale

Hindistan’ın gay prensi sarayının kapılarını LGBTİ+’lara açtı

Hindistan’ın gay prensi sarayının kapılarını aileleri ve toplumdan dışlanmış LGBTİ+’lara açacağını duyurdu

Hindistan’ın tek gay olduğunu açıklayan prensi Manvendra Singh Gohil, sarayın kapılarını eşcinsellere açıyor. International Business Times’in haberine göre, Singh ülkede bir süredir gay hakları için mücadele ediyor.

Aileleri tarafından reddedilen LGBTİ+’lara destek vermeyi amaçlayan Singh, “Hindistan’da bir aile sistemi var. Aileyle birlikte olmak şart koşuluyor, bu düzenden dışarı çıkmak istediğiniz anda toplumun sizi boykot edeceği söyleniyor. Sosyal bir dışlanma var. İnsanlar parasal olarak ailelerine bağlı” diye konuştu. Prens ayrıca ailesinden dışlanan insanlara ‘sosyal ve finansal destek’ vermek istiyor.

LGBTİ+ aktivisti olarak hareket ediyor

Hintli bir kraliyet ailesinin soyundan gelen Manvendra Singh Gohil, dünyanın bilinen ilk gay prensi. Gohil prens olur olmaz hükumete, eşcinselliği yasaklayan yasayı durdurmaları için çağrıda bulunmuştu. Prens Manvendra Singh Gohil, 2006 yılında eşcinsel olduğunu açıkladığından beri medyanın ilgi odağı haline geldi. Fakat Gohil, ünlü olma durumunu LGBTİ+ aktivistliğine çevirerek, o zamandan bu yana, ülkesindeki LGBTİ+ konularına dikkat çekmek için çalışıyor.

 

Günün Haberleri

More in Makale