Connect with us

Güncel

Hükümet kanadı Anadolu Ateşi’ne “kapanın” demiş

Mustafa Erdoğan, “Hükümet kanadından Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun kıyafetlerinin kapanması yönünde talepler var” dedi

Anadolu Ateşi, 13 Ocak’ta 5 bininci gösterisi için sahne alacak. Hürriyet’den İpek İzci’ye konuşan Mustafa Erdoğan, “Hükümet kanadından kıyafetlerin kapanması yönünde talep var” dedi.

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun genel sanat yönetmenliğini yapan Mustafa Erdoğan, İzci’nin “Bu yıl ‘Anadolu Ateşi’ ve ‘Troya’da değişiklik mi yapıyorsunuz” sorusuna “Toplum değiştikçe biz de ayak uyduruyoruz. Ama çizgimizden taviz vermeden, çağdaş yüzümüzü değiştirmeden” diye yanıt verdi.

Bu yanıtı üzerine, “Değişime ayak uydurmak demişken, kıyafetler kapandı mı mesela” sorusuyla karşılaşan Erdoğan, şunları söyledi: “Hayır ama öyle bir talep oluyor yer yer. Genellikle hükümet kanadından olur öyle şeyler. Seyirci bizi kabul etmiş ve bu haliyle benimsiyor, seviyor. Kaldı ki öyle bir şey yaparsak bizim sanatçı kimliğimizde de, muhalif kimliğimizde de taviz vermek diye bir şey yok. Sanatçı, devletten bağımsız iş yapan adama denir.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel