Connect with us

Dünya

İDHF 12’nci Kongresi 15 Nisan’da

İsviçre Demokratik Haklar Federasyonu, 15 Nisan’da düzenleyeceği, 12’nci Olağan Kongresi’ne çağrı yaptı

İsviçre Demokratik Haklar Federasyonu, 12’nci Olağan Kongresi’ni 15 Nisan’da düzenliyor.

Kongreye çağrı yapan İDHF, şu açıklamayı yaptı;

“Sınıf savaşımları insanlık tarihinin önemli bir kesitini ifade etmektedir, bu savasımda insanlık geri yanlarından arınarak ileriye doğru adım attı ve önemli kazanımlar elde ederek bugünlere geldi.

Bu kazanımlarını dehada ileriye taşımak için günümüze kadarki tecrübelerden ileriye doğru, bilimsel veriler ışığında geleceğini örgütlendirecektir. Kuşkusuz ki geçmişte olduğu gibi bugünde verdiği mücadelede ağır bedeller ödedi. Emperyalist – kapitalist hegemonya sınıf mücadelesinin kazanımlarını geriletmek ve gelişebilecek muhalefeti bastırmak için her türden aracı devreye koymaktadır.

Ortadoğu’yu savaş ve katliamlarla kan gölüne çeviren emperyalist devletler ve “yerli işbirlikçileri” dün Kürtlerin IŞİD’e karşı savaşını destekleyip övgüler yağdırırken, bugün faşist Türk devletinin Efrini işgal harakatını desteklemiş ve kadın, genç, yaşlı, çocuk demeden Kürt ulusuna yönelik katliamlara sessiz kalmıştır.

Emperyalist barbarlık, özelde Kürt ulusuna, genelde dünya halklarına sömürüden, katliamdan başka verebileceği hiçbir şey yoktur. Tamda bu nedenlerdendirki sizleri İsviçre Demokratik Haklar Federasyonumuzun 15 Nisan 2018 tarihinde, 12. olğan kangresinde, emperyalizmin top yekün saldırılarına karşı birleşelim. Başta göçmen emekçiler olarak bizler, anti emperyalist, anti kapitalist, anti faşist birliği güclendirip, sosyalizimin bayrağını yuksetilmeye çağırıyoruz.”

Kongrenin programı şu şekilde;

Tarih: 15 Nisan 2018

Saat: 12.00

Yer: Spreitenbach

 

Günün Haberleri

More in Dünya