Connect with us

Güncel

İdris Baluken: Bedeli ne olursa olsun…

İdris Baluken: “Bedeli ne olursa olsun sonuna kadar özgürlük ve demokrasi mücadelemizin değerlerine bağlı kalmaya devam edeceğiz”

HDP Amed Milletvekili İdris Baluken aldığı hapis cezasının ardından hapishaneden bir mesaj göndererek “Bedeli ne olursa olsun sonuna kadar özgürlük ve demokrasi mücadelemizin değerlerine bağlı kalmaya devam edeceğiz” dedi.

İdris Baluken’e 16 yıl 8 ay hapis cezası verilmesinin arından Baluken, tutsak bulunduğu Sincan F Tipi Hapishanesi’nden bir mesaj gönderdi.

Baluken mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Demokratik siyaset çalışmalarımızın hedef alındığı yargılama süreçlerinin hukuki değil, siyasi olduğu tüm ülke ve uluslararası kamuoyu tarafından bilinmektedir. 4 Ocak 2018 tarihinde hakkımda verilen siyasi karar, hukuk gözetmeyen ve adil olma çabası içermeyen bir karar olarak siyasi soykırım operasyonlarının devam ettiğini göstermektedir.

Bu karar demokrasi, barış ve özgürlük mücadelemizi boğmayı amaçlamaktadır. Bütün halkımız bilmelidir ki, bedeli ne olursa olsun sonuna kadar özgürlük ve demokrasi mücadelemizin değerlerine bağlı kalmaya devam edeceğiz.

Bu anlamda sahip olduğumuz kararlı irade, bütün bu siyasi soykırım sürecini boşa çıkarmayı başaracaktır. Demokrasi, barış ve özgürlük mücadelemizin mutlaka başarıya ulaşacağına dair inancımla, her bir arkadaşımızı ve Türkiye halklarını selamlıyorum.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel