Connect with us

Dünya

İran’dan ABD’ye tepki

İran Dışişleri Sözcüsü, ABD’nin çağrısına tepki göstererek “Amerikan yetkilileri büyük ve bilge İran milleti için fikir belirtecek durumda değiller” dedi

İran Dışişleri Sözcüsü Behram Kasımi, İran anayasasının kanuni yollardan dile getirilen demokratik istekleri desteklediğini söyledi.

İran’da devam eden protestolar, ABD’nin protestoculara destek çağrısıyla birlikte dünyanın gündemine oturdu. İran Dışişleri sözcüsü, ABD’nin çağrısına ilişkin “Amerikan yetkilileri büyük ve bilge İran milleti için fikir belirtecek durumda değiller” dedi.

“ABD fırsatçılık yapıyor”

İran halkının Trump’ın ucuz söylemlerine destek vermediğini belirten Kasımi, ”İran halkı, son günlerde bazı medeni isteklerini dile getirmek için kentlerde yapılan toplantıları ABD’li yöneticilerin fırsatçı bir şekilde desteklemelerini Amerikan hükümetinin riya ve hilesi olarak görmektedir” dedi.

Kasımi ayrıca Trump’ın İran’ın kötülüğünü istediğini belirterek, ‘İran halkı, Trump’ın Filistin ile ilgili sergilediği tutumu, İran halkının ABD’ye girişini yasaklamasını ve ABD’deki bazı İranlıları tutuklamasını unutmadı, daima hatırlayacak” dedi.

 

Günün Haberleri

More in Dünya