Connect with us

Emek

İstanbul’da doktora saldırı protesto edildi

Silahlı bir hasta yakını tarafından asistan hekimin darp edilmesi, hastane çalışanları, SES ve İstanbul Tabip Odası tarafından protesto edildi

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ne silahlı bir hasta yakını, başına silah dayadığı asistan hekimi darp etmesi hastane çalışanları tarafından protesto edildi.

Çapa’da bulunan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda çalışan bir asistan hekim, silahlı bir saldırgan tarafından darp edildi. Hastane çalışanları ve İstanbul Tabip Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) saldırıyı protesto etti.

Eylemde konuşan İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. İncilay Erdoğan, yaptığı açıklamada, araştırmalar sonucu günde en az 30 sağlık emekçisinin şiddete maruz kaldığını ifade etti ve “Bir hastane düşünün ki, bir basın açıklaması için dahi birçok izin almamız dayatılırken, bir kişi elini kolunu sallayarak silahla içeri girip, sağlık emekçisini darp ederek tehdit edebiliyor. Bu ülkede bir şiddet salgını var. En süt mercide kim var ise sesleniyoruz. İnsanca çalışacağımız koşulları talep ediyoruz. Yaşarken yaşatmak istiyoruz” diye konuştu.

 

 

Günün Haberleri

More in Emek