Connect with us

Kadın

İzmir’de Zülal’in katledilmesine tepki

18 Aralık’ta Günhan Öztürk tarafından katledilen Zülal Tütüncü için eylem yapan kadınlar, “Bir kişi daha eksilmeyeceğiz” dediler

18 Aralık günü Günhan Öztürk tarafından katledilen Zülal Tütüncü için İzmir’in farklı noktalarında kadınlar tarafından çeşitli eylemler gerçekleştirildi.Yasta değil isyandayız!” diyen kadınlar, Zülal’in arkadaşları ve hocaları dün öğlen Ege Üniversitesi Edebiyat Bölümü önünde anma gerçekleştirdi. Zülal Tütüncü’nün arkadaşları ve hocaları konuşmalarında bu katliamların tek failinin cinayeti işleyenlerin değil, yasa ve hukukuyla onları korumaya devam eden erk iktidarın olduğu vurguladılar. Zülal için ve katledilen diğer tüm kadınlar için mücadeleye devam edeceklerini ve bu davanın takipçisi olacaklarını söyledikten sonra anma sonlandırıldı.

“Bir kişi daha eksilmeyeceğiz”

‘’Her gün 3 kadın katlediliyor. Bunlardan bir tanesi de bizim arkadaşımız Zülal biz daha fazla Zülal’lerin katledilmesine izin vermeyeceğiz’’ diyen kadınlar Bornova Küçükpark’ta eylem gerçekleştirdi. Sloganlarla başlayan eylem Zülal’in arkadaşlarının konuşmaları ve basın metninin okunmasıyla devam etti. Öfkesini kuşanan kadınlar ‘’belki bugün değil, belki yarın değil, ama bir gün, bir gün mutlaka bunun bedelini ödeteceğiz’’ diyerek eylemi sonlandırdı.

 

Günün Haberleri

More in Kadın