Connect with us

Güncel

Katliama isyan edene de hapis

Antep katliamı sırasında “Nerede bu devlet, devlet DAİŞ’i koruyor, katil devlet” diyerek isyan eden Yılmaz Yalman’a 10 ay hapis cezası verildi

20 Ağustos 2016’da Antep’te IŞİD’in bombalı saldırısı sonrasında Nerede bu devlet, devlet DAİŞ’i koruyor, katil devlet” diye bağırdığı iddia edilen Yılmaz Yaman’a dava açıldı. Antep 8’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Yaman’a “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” iddiasıyla 10 ay hapis cezası verdiği öğrenildi.

Tanık polisler M.A. ve B.A. ise tutulan ifade tutanağında olay gecesi Beybahçe’de görevli olduklarını ve Yaman’ın kalabalığa karşı “Nerede bu devlet, devlet DAİŞ’i koruyor, katiller nerede, katil devlet” diye bağırdığını ve uyarmalarına rağmen bağırmaya devam edince karakola götürdüklerini ifade etti. Mahkeme polislerin ifade tutanağını ceza vermek için yeterli delil saydı.

Mahkeme, Yaman’ın geçmişi ve sosyal ilişkileri göz önünde bulundurularak cezasında 1/6 oranında indirim yapılarak 10 aya düşürülmesine ve cezasını erteleyerek 5 yıl süre ile denetim süresine tabi tutulmasını kararlaştırdı.

 

Günün Haberleri

More in Güncel