Connect with us

Güncel

Kılıçdaroğlu: 14 belediye başkanımızı alsan dahi İstanbul’u alacağım

Beşiktaş Belediyesi’nde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “14 belediye başkanımızı alsan dahi İstanbul’u alacağım. İstanbul’a ihanet edenleri tek tek açıklayacağım.” dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Belediyesi’nde konuştu. Kılıçdaroğlu,“14 belediye başkanımızı alsan dahi İstanbul’u alacağım.” dedi.

Belediye başkanları görevden alarak gündemi değiştirmek istediklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Nasıl? CHP’li belediye başkanlarını alırsak gündemi değiştiririz. Sonuna kadar emeklinin de işsizin de taşeron işçisinin de hakkını savunacağız. Sanıyorlar ki emekliye 3-5 kuruş verdik sesini kesecek.  Sen sarayında oturuyorsun, vatandaşa diyorsun ki 1600 lira para verdik. İşçinin alın terinin hakkını sonuna kadar savunacağım. Mücadele edeceğiz sonuna kadar.”

“Belediye başkanlarımızın Man Adaları’nda şirketleri yok”

Beşiktaş Belediye Başkanı’nın Hakkari’ye asfalt götürdüğünü belirten Kılıçdaroğlu, “Mal bildirimi sağlıklı değilmiş. Savcılık inceledi. Ataşehir Belediye Başkanımız da buyurun inceleyin dedi. Bizim belediye başkanlarımızın Man Adaları’nda kurulan şirketleri de yok. Bütün bunlar için ey Kılıçdaroğlu, sen neden benim yakınlarımın şirket kurduğunu açıkladın. İncelenmesi gerekiyor mu? Evet, gerekiyor. İncelenmiş. İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu demi ki, bunların hiçbirisi doğru değil. Bunları İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu söylüyor. Daha ne istiyorsunuz? Belediye Başkanımız ihaleye fesat karıştırmış. İnceliyorlar. İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü burada bir fesat falan yok diyor. Dosya Danıştay’a gitmiş, Danıştay da bu ihalede bir fesat falan yok demiş. Siz buna rağmen belediye başkanını açığa alıyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

 

 

Günün Haberleri

More in Güncel