Connect with us

Güncel

Mahir Ünal’dan Akşener’e cevap: Bu iç savaş çığırtkanlığıdır

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, Merak Akşener’in silahlı eğitim kampı iddialarına “Bu iç savaş çığırtkanlığıdır” diyerek cevap verdi

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, Meral Akşener’in Konya ve Tokat’ta silahlı eğitim kampı iddiasına “Bu iç savaş çığırtkanlığıdır” diyerek cevap verdi.

CNN Türk’te bir televizyon programına katılan Ünal, İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener’in iddiasına ilişkin, “Bu nasıl bir dil. Falanca yerde şöyle bir şey yapılıyormuş, filanca yerde Alevilere şöyle yapılacakmış. 12 Eylül öncesinde de falanca yerde komando eğitimi veriliyormuş. Efendim böyle bir şey olamaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti yerli yerindedir. 24 saat görev yapmaktadır. Böyle bir şey olmaz. Böyle bir şeyi konuşmak her şeyden önce sorumsuzluktur. Bu bir iç savaş çığırtkanlığıdır.” dedi.

Mahir Ünal, konuyla ilgili araştırma yapılıp yapılmayacağı yönünde soruyu da “Böyle bir şeyi şu anda burada konuşmayı bile gerekli görmüyorum. Maalesef bu yapı abes bir iddiayı ortaya atarak kendini konuşturmayı hedef alıyordu” diye yanıtladı.

 

Günün Haberleri

More in Güncel