Connect with us

Güncel

Meryem Göktepe ve 32 kişiye dava

Nuriye ve Semih’e destek olmak için basın açıklaması yapan 33 kişiye dava açıldı. Dava açılanlar arasında Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe de yer aldı

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın işe iadesi için İstanbul’da basın açıklaması yapan 33 kişi hakkında dava açıldı. Dava açılanlar arasında Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe de yer aldı.

Milliyet’ten Gökçer Tahincioğlu’nun haberine göre, polis fezlekesinde de “kopyala-yapıştır” yapıldığı ortaya çıktı. Fezlekede, sanıklardan Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe hakkındaki kısımda, “DHKP-C terör örgütünün mahalli yapılanması olan Gülsuyu yapılanmasında faaliyet gösteren şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarda 7 Ekim 2013’te 15 şahısla birlikte yakalandığı ve gözaltına alındığı, emniyetteki işlemlerden sonra sevk edildiği İstanbul 1 No’lu Hakimliğince tutuklandığı” ifadeleri yer aldı. Meryem Göktepe hakkında bu şekilde yürütülen bir soruşturma, yapılan gözaltı işlemi ve verilmiş tutuklama kararı bulunmuyor. Göktepe’nin Gülsuyu operasyonuyla bir ilgisinin de olmadığı anlaşıldı. Başka bir sanık hakkında da aynı bilgilerin sıralanması ise fezlekede “kopyala-yapıştır” yönteminin kullanıldığını ve dosyanın savcılığa bu şekilde gönderildiğini ortaya koydu.

 

Günün Haberleri

More in Güncel