Connect with us

Güncel

MİT yöneticilerinin yeni görüntüleri yayınlandı

PKK’nin tutuklandığı MİT yöneticilerinin yeni görüntüleri yayınlandı. Görüntülerde MİT yöneticileri kimliklerini açıklıyor

ANF, dün MİT yöneticilerinin yakalanma görüntülerini yayınlamıştı. Bugünse MİT yöneticilerinin kimliklerini açıklama görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntülerde ilk olarak konuşan Erhan Pekçetin, “Ben Erhan Pekçetin. MİT mensubuyum. Güvenlik İstihbarat Başkanlığı Yurtıdışı EBF (Etnik Bölücü Faaliyetler) sorumlusuyum. 4 Ağustos 2017’de PKK hareketi tarafından arkadaşım Aydın Günel ile birlikte tutuklandık, asayiş birimlerince. Şu an yerini ve ismini bilmediğim bir cezaevinde hala tutukluyum. Soruşturma sürecinde insanlık onuruna yakışmayan herhangi bir hareketle karşılaşmadım.” İfadelerini kullanıyor.

Ardından konuşan MİT İnsan Kaynakları Yöneticisi Aydın Günel ise şunları söylüyor;

“Ben Aydın Günel. Milli İstihbarat Teşkilatı Güvenlik İstihbarat Başkanlığı ve MİT sorumlusuyum. Yaklaşık 5 aydır buradayım. Bugün 2 Ocak 2018. Beni merak etmeyin, sağlık durumum gayet iyi, psikolojik durumum da iyi, herhangi bir eksiğim yok, iyiyim. Endişelenecek bir şey yok.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel