Connect with us

Güncel

Oy ve Ötesi’nden YSK’ye: #GÜVENVER

200.000’i aşkın gönüllü ağı bulunan ve kendilerini “siyasi partilerden bağımsız bir biliçlendirme hareketi” olarak tanımlayan Oy ve Ötesi, seçim güvenliğine ilişkin Yüksek Seçim Kurulu’na bir dilekçe verdi

 

Oy ve Ötesi, “YSK’nın seçimlerin serbest, eşit, gizli, tek dereceli, genel oy, açık sayım ve döküm esaslarını korumak ve seçimlere, dolayısıyla da demokrasiye yönelik güvenin zedelenmesini önlemek için kanundaki belirsizlik alanlarını yeni genelge ve kararlar ile ortadan kaldırması, Türkiye için önemli bir ihtiyaç olarak öne çıkıyor” diye belirtirken, başlatılan kampanyaya ise tüm vatandaşların destek vermesi için bir çağrıda bulundu.

Açıklamada, “Seçimlere yönelik güven duygusunun güçlendirilmesi için Yüksek Seçim Kurulunun her türlü önlemi alacağına dair inancıyla Oy ve Ötesi, vatandaşları konuyla ilgili bilgilendirmek için önemli gördüğü noktaları kamuoyuna sunarak; bunları paylaşmaya, konuşmaya ve tartışmaya #GüvenVer kampanyasıyla herkesi davet ediyor” denildi.

Kampanya ile ilgili olarak, Oy ve Ötesi, gönüllülerine şu şekilde seslendi:

“Sosyal medyadan ve diğer iletişim kanallarından yapacağımız tüm bilinçlendirme çalışmalarını #GüvenVer etiketi ile paylaşarak, kampanyamızın yayılmasına ve daha fazla kişiye ulaşmasına katkıda bulunabilirsiniz. Adil ve şeffaf seçimlere doğru ilerleyebileceğimizi biliyor ve seçim süreçlerinin güvenilir olması yolunda tüm bireylere önemli rol düştüğüne inanıyoruz. Bu nedenle siz gönüllülerimizi, seçim süreçlerinin her adımına sahip çıkarak #GüvenVer’meye davet ediyoruz.”

Günün Haberleri

More in Güncel