Connect with us

Dünya

Pentagon yetkilisi: UFO’lara dair kanıtlar var

Pentagon’un UFO araştırma programını iki ay önce terk eden Luis Elizondo, UFO’ların varlığı hakkında makul şüphenin ötesinde kanıtların varlığından söz etti

Pentagon, UFO’ları araştıran özel programının ortaya çıkmasının ardından, Amerikan ve İngiliz medyasına konuşan Pentagon yetkilisi Luis Elizondo, ‘insanlığın sahip olduğundan çok daha ileri teknoloji kullanan UFO’ların varlığının makul şüphenin ötesinde olduğunun kanıtlandığından’ söz etti. Elizondo, ”UFO’ların oluşturduğu potansiyel tehdit karşısında ülkelerin bilinçli olması gerek” uyarısı yaptı.

Sputnik’in haberine göre, UFO’ları kullananların insan olmadığının net olduğunu, dolayısıyla bunların nereden geldiği sorusunun sorulması gerektiğini dile getiren Uzay Tehdidi Tanımlama Programı’nın (AATIP) Başkanı Elizondo, UFO’ların görülmesinin yoğunlaştığı coğrafi sıcak bölgeler olduğunu, zaman zaman nükleer tesisler ve enerji santralları üzerinde yoğunlaştığını, UFO’ların görülmesinde ortak unsurlar bulunduğunu anlattı.

‘Aşırı hız ve manevra kabiliyeti’

Bunları ‘aşırı manevra yeteneği, ses patlaması olmadan sesten hızlı sürat, saatte 8 bin mile ulaşan hız, kumanda yüzeylerinin olmaması’ diye sıralayan Elizondo, elde ettikleri bu verilerin radar sinyalleri verileri, savaş uçaklarının kamera görüntüleri ve çok sayıda görgü tanığı tarafından desteklendiğini söyledi. ”Hiçbir zaman düşmanlık sergilemediler, ama bu dünyada kimsenin yapamayacağı şekilde manevra yapmaları karşısında bir şeyler gerçekleşebileceğine dair tetikte ve bilinçli olunmalı” dedi.

 

Günün Haberleri

More in Dünya