Connect with us

Güncel

RTÜK’ün AKP’li üyeleri şortlu çocukları ‘tahrik edici’ buldu

Bir televizyon programında yaşları 7 ile 11 arasında değişen çocukların şortla dans etmesi, RTÜK’ün AKP’li üyelerince ‘tahrik edici’ bulundu

RTÜK’ün AKP’li üyeleri TV 8’de yayımlanan Yetenek Sizsiniz adlı yarışmada 7 ile 11 yaşları arasındaki çocukların şortla dans etmesini ‘tahrik edici’ buldu.

RTÜK raporunda, “Çocukluğun saflık ve masumiyetine tezat görüntüler içinde sahnede arzı endam eden kızlar, yaşlarına uygun olmayan kıyafet ve makyajlarla dans gösterilerini tamamlamışlar, söz konusu yarışmada yayın yoluyla istismar edilmişlerdir” ifadeleri yer aldı.

“Millet tahrik oluyor”

Cumhuriyet’ten Sinan Tartanoğlu’nun haberine göre, kanala ceza verilmesini savunan AKP’li üyeler, görüşlerini “Millet tahrik oluyor” sözleri ile savundu.

Tartışma yaratan raporda, kanalın cezalandırılması isteyen AKP’li üyeler, çocukların şortlu görüntülerinden “milletin tahrik olduğunu” söyledi. Muhalif üyelerin ise bu skandal sözlere karşı “O zaman size de pedofil derler” karşılığını verdiği öğrenildi. Tartışmalar nedeniyle kanala ceza isteyen raporda karar yeter sayısı çıkmadı. Rapor bu perşembe günü düzenlenecek üst kurul toplantısında tekrar gündeme gelecek.

 

Günün Haberleri

More in Güncel