Connect with us

Güncel

Serpil Kemalbay: Halklar diktatörlere karşı ayakta

Amed’de düzenlenen Bölge Konferansı’nda konuşan HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, ‘Umut ellerimizde diyoruz ve mücadelemizi büyütüyoruz’ dedi

Serpil Kemalbay, HDP’nin 11 Şubat’ta gerçekleştireceği 3’üncü Olağan Kongresi öncesinde Amed’de düzenlenen “Bölge Konferansı’nda” konuştu.

Açılış konuşmasını yapan Kemalbay, “Devlet bunu gördüğü için HDP’yi yok etmeye çalıştı. İşte bugüne kadar süren baskı ve şiddet politikaları devreye girdi. Savaş başlattılar, katliam yaptılar, fakat direndik bunun öncülüğünü yapıp, mücadeleyle ayakta kaldık. Yaşadığımız kriz sadece Türkiye’ye has bir kriz değil. Halklar diktatörlere karşı ayakta. Rojava bize önemli bir yol çiziyor. Yine bugünlerde İran halkının despotik yönetimine ayaklandığını görüyoruz. Bu mücadelelerin hepsini HDP olarak benimsiyoruz. Halkların mücadelesinin ve özgürlük talebinin yanında olacağız” dedi.

“Dünyada dostu kalmamış zavallı bir iktidar”

AKP’nin artık özgüvenli mücadele etme durumunun kalmadığını da ifade eden Kemalbay, şunları kaydetti: “Biliyoruz ki AKP-Erdoğan rejiminin özgüvenli mücadele ile bir günlük bile mücadele etme durumu kalmamıştır. Dünyada dostu kalmamış zavallı bir iktidar ile karşı karşıyayız. Toplumun tüm kesimlerini bezdirmiş, herkesin hayatını karartan bir iktidar ile karşı karşıyayız. Bize düşen el ele, omuz omuza verip mücadele etmek. Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz. Beş yıl önce çıkarken onları meydanlardan sokaklardan çıkardık.  Şimdi umut ellerimizde diyoruz ve mücadelemizi büyütüyoruz.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel