Connect with us

Güncel

TDİ’den Murat Saat açıklaması

TDİ, tutsak Murat Saat’in zamanında yapılmayan müdahale nedeniyle yaşamına yitirmesine tepki göstererek “Hapishanelerden tek bir tutsağın daha ölüm haberinin gelmesine tahammülümüz yoktur” dedi

TDİ, Bandırma Hapishanesinde kalp krizi geçiren ve zamanında müdahale edilmediği için yaşamını yitiren Murat Saat’le ilgili bir açıklama yayınladı.

Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi (TDİ) yaptığı açıklamada Saat’in zamanında yapılmayan müdahale nedeniyle yaşamını yitirdiğini belirtti ve “Biz tutsak yakınları Saat’in ve onun gibi sayısız tutsağın gerçek katillerini biliyor, tanıyoruz. Uzun yıllardır hapishanede tutulan tutsakların büyük çoğunluğunun kronik hastalıklarla mücadele ettiğini ve doğru düzgün bir tedavi olanağına sahip olmadığını bildiğimiz gibi” dedi.

Açıklamada, toplumsal muhalefeti sindirme mantığıyla hareket ettiği söylenerek şu ifadelere yer verildi;

“Bu mesajların bizler tarafından karşılığı daha fazla direnç ve mücadele olacaktır. Hapishanelerden tek bir tutsağın daha ölüm haberinin gelmesine tahammülümüz yoktur. Bizler tutsakların aileleri, yakınları, yoldaşları olarak her türden saldırılarınıza karşı sessiz kalmayacağız, birlikte mücadele etmeyi sürdüreceğiz”

 

Günün Haberleri

More in Güncel