Connect with us

Güncel

Tutuklu Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin ailelerinden mesaj:Sizleri kötülüğe karşı iyiliğin yanında olmaya çağırıyoruz

Efrin İşgali’ne karşı çıktıkları için Erdoğan tarafından hedef gösterilerek tutuklanan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin aileleri ‘Sizleri kötülüğe karşı iyiliğin, zorbalığa karşı aklın yanında bizlerle birlikte olmaya davet ediyoruz’ çağrısında bulundu

Boğaziçi Üniversitesi’nde Efrin işgalini lokum dağıtarak destekleyen gericilere karşı “İşgalin, katliamın lokumu olmaz” pankartı açarak tepki gösteren öğrencilerin tutuklanmasından sonra aileleri tarafından bir mesaj yayımlandı.

“Sizleri kötülüğe karşı iyiliğin, zorbalığa karşı aklın yanında bizlerle birlikte olmaya davet ediyoruz” denilen açıklamada 10 Nisan Salı günü saat 12’de İstanbul Tabip Odası’nda aileler adına yapacağımız açıklamada yanımızda olmanız bizi güçlü kılacaktır” denildi.

Aileler tarafından yayınlanan çağrı metni şöyle:

“Kamuoyuna Çağrımızdır

Bizler tutuklanan, gözaltına alınan, haklarında disiplin soruşturmaları yürütülen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin aileleriyiz. Hepinizin yakından takip ettiği gibi uzun bir gözaltı süresinin sonucunda çocuklarımızın 10’u tutuklanmış, diğerleri ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılmışlardır. Ne yazık ki gözaltına alma girişimleri hala devam etmektedir.

Çocuklarımız yaşamları boyunca okullarının en başarılı öğrencileri oldular. Uzun ve yorucu bir dönemin sonunda Boğaziçi Üniversitesi’ni kazandılar. Mühendislik, matematik, fizik, siyaset bilimi, felsefe, eğitim gibi çeşitli alanlarda öğrenimlerini sürdürüyorlar. Şunu hiç abartmadan söyleyebiliriz hepsi alanlarının en gözde öğrencileridir. Yine hepsi iyiliğin, güzelliğin, sanatın, bilimin genç öncüleridir.

Ancak gençlerimiz okullarında olması gerekirken haksız bir şekilde Bakırköy ve Silivri Cezaevlerinde tutulmaktadırlar. Sizleri kötülüğe karşı iyiliğin, zorbalığa karşı aklın yanında bizlerle birlikte olmaya davet ediyoruz. Bu doğrultuda, 10 Nisan Salı günü saat 12’de İstanbul Tabip Odası’nda aileler adına yapacağımız açıklamada yanımızda olmanız bizi güçlü kılacaktır.

Saygılarımızla.”

Günün Haberleri

More in Güncel