Connect with us

Güncel

Ümit Özdağ: Sadece Konya ve Tokat’ta değil, nokta da verebiliriz

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, “Sadece Konya ve Tokat’ta değil, ülkenin belirli yerlerinde kamplar kuruluyor. Nokta da verebiliriz” dedi

İlk olarak Meral Akşener’in dile getirdiği Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampı iddialarına AKP Sözcüsü Mahir Ünal, “Bu bir iç savaş çığırtkanlığıdır” demişti.

Bir TV programında konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, “Genel başkanımız temkinlidir. Böyle bir açıklama yapıyorsa bunun muhakkak bir temeli vardır” dedi ve ekledi, “Sadece Konya ve Tokat’ta değil, ülkenin belirli yerlerinde geçici nitelikli kamplar kuruluyor. Kuruluyor, kaldırılıyor”

Bu kampların yerleri ile ilgili soruya Özdağ şu yanıtı verdi: “Çok önemli değil, nokta da verebiliriz. Hatta Jandarmaya yapılan suç duyuruları da var. Jandarmanın gidip keşif yaptığı yerler de var. İhbardan sonra tutanak tutuluyor. ‘Siyasi konjonktür fazlasını yapmaya müsait değil’ diyor. Tam cümle bu. Genel başkan, ‘Hukuk bunlara el koysun, kim bunlar’ dedi. Nasıl fotoğraf çektiriyorlar. Kendilerine özel harekat adının veriyorlar.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel